Meer dan een miljoen mensen slikken antidepressiva. Een deel van deze groep ervaart klachten (ontrekkingsverschijnselen) bij het afbouwen van deze medicatie. De laagste dosering die verkrijgbaar is bij de apotheek is voor deze groep vaak nog te hoog om langzaam en zonder klachten of met minder klachten af te bouwen. Er bestaat afbouwmedicatie. Dit is dezelfde medicatie als de patiënt nu gebruikt alleen dan in een lagere dosering. Deze medicatie wordt gemaakt door de apotheek zelf (magistrale bereiding). Op dit moment doet maar een apotheek dat, de Regenboog Apotheek in Bavel. Lees hier de geschiedenis van de taperingstrip. .

Deze taperingstrips worden niet vergoed. Daarover maakte Argos in december een uitzending (Argos – radio uitzending). Toen berichtten we ook dat er een polderoverleg is gestart van huisartsen, psychiaters en apothekers. Daar is nu iets uitgekomen, een ‘consensusdocument’. Psychiater Jim van Os, deskundige op het gebied van antidepressiva, heeft het gelezen en is er niet tevreden over. Waarom niet? Hij komt daarover in de studio vertellen.

 

Dit artikel is geplaatst in en gelabelled . Bookmark de link .

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *