In Maastricht waren op 10 mei jl. juristen en artsen verzameld op een symposium ‘Medicijngebruik, agressie en juridische verantwoordelijkheden’. Een zeer actueel onderwerp; daags ervoor kwamen opnieuw berichten in het nieuws over een mogelijk verband tussen moord  en het gebruik van antidepressiva door de dader. Dit symposium ging er over of het gebruik van deze medicijnen rechtstreeks zijn aan te wijzen als de ‘boosdoener’ en volgens welke richtlijnen dat dan zou kunnen. Het draait eigenlijk om de toerekeningsvatbaarheid van de patiënt als die de hand slaat aan z’n medemens. Tot nu toe wordt in bijna alle gevallen geoordeeld dat de patiënt verantwoordelijk gehouden kan worden voor zijn daden. Al moet gezegd dat er steeds meer aandacht komt voor de mogelijkheid dat medicijnen zoals antidepressiva, gekke dingen met een mens kunnen doen.

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *