Robbert (40) brak bij een ski-ongeluk in Oostenrijk zijn schouder en kreeg een geneesmiddel voorgeschreven tegen de pijn. Het was niet verslavend volgens zijn arts. “Je stopt er zelf mee als de pijn minder wordt.” Het pakte anders uit.

Oxycodon, het middel dat Robbert had gekregen, is verslavend. Met oxycodon stoppen is erg moeilijk en lukt niet zonder de juiste begeleiding en taperingstrips. De afbouwmedicatie die hij nodig had werd niet vergoed, maar de oxycodon die het probeem in stand hield werd wel vergoed.

Als ik de medicatie was blijven nemen, dan hadden ze alles vergoed. Dan had het Zilverenkruis ook de kosten van de Brijderstichting erbij gehad en zouden ze verzuimd hebben om hun zorgplicht uit te voeren.

Hij benadrukt dat dit tot een buitengewoon onwenselijke situatie kan leiden: “Iemand in de bijstand kan de afbouwstrips bijvoorbeeld niet betalen en zal nooit van de oxycodon afkomen.”

Bekijk de video van Robbert en lees zijn verhaal op EenVandaag.

Dit artikel is geplaatst in en gelabelled . Bookmark de link .

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *