Apeldoorn, 23 april 2025

We delen deze oproep:

 

‘Geachte heer/mevrouw,

Wij willen u uitnodigen voor deelname aan de studie ‘Snelle Interventies Langdurige Impact’.

Met dit onderzoek willen we in kaart brengen hoe mensen met traumatische ervaringen hoog intensieve kortdurende traumabehandeling ervaren.

Hoogintensieve kortdurende traumabehandeling is een intensieve traumabehandeling die binnen enkele dagen plaatsvindt. Cliënten krijgen meerdere behandeluren per dag met methoden zoals EMDR en exposuretherapie, vaak afgewisseld met fysieke activiteiten. Het doel is om trauma snel te verwerken en klachten te verminderen. Deze aanpak is effectief voor sommigen, maar er is kritiek op de hoge belasting en beperkte aandacht voor relationele factoren en mogelijk onderliggende hechtingsproblematiek. Met de inzichten uit dit onderzoek kunnen we behandelingen in te toekomst beter afstemmen op de behoeften van cliënten. Het onderzoek is voorgelegd aan de Medisch Ethische Toetscommissie in Utrecht en is beoordeeld als medisch wetenschappelijk
niet-WMO plichtig onderzoek.

Als u in de afgelopen 10 jaar een kortdurende hoogintensieve traumabehandeling heeft gevolgd, zijn wij benieuwd naar uw ervaring.
Vul graag onze vragenlijst in via de link:

https://lnkd.in/egJX8whQ

Hartelijk dank, ook voor het eventueel doorsturen van deze vragenlijst!
Voor eventuele vragen of opmerkingen mail naar S.Karbouniaris@umcutrecht.nl

Met vriendelijke groet,

Dr. S. (Simona) Karbouniaris
Prof. dr. J. (Jim) van Os

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *