In nrc van 1 augustus 2019, onze ingezonden brief;

Weer een bericht over de heikele oxycodon-kwestie (Klinieken zien aantal verslaafden aan pijnstillers verdrievoudigen, 29/7). Dit keer wordt de enorme toename van het aantal aan dit middel verslaafde patiënten die zich melden bij de verslavingsklinieken belicht. Een verdrievoudiging in zes jaar. En dat is pas het begin. De farmaceut die het op agressieve wijze in de markt heeft gezet, de voorschrijvers die de leugen geloofden dat het niet verslavend zou zijn, en de dokters die klakkeloos herhalingsrecepten blijven ondertekenen, zouden de boosdoeners zijn. Zorgverzekeraars blijven vooralsnog buiten schot. Ik heb me laten vertellen dat zij de partij zijn die ziekenhuizen letterlijk ‘afrekenen’ op de uitkomsten van de pijnscores van patiënten. Een perverse prikkel om patiënten met zo weinig mogelijk pijn, maar wel met een potentiële verslaving, uit te zwaaien bij ontslag.

Als patiënten vervolgens van de oxycodon af willen, maken zorgverzekeraars het nog bonter door afbouwmedicatie niet te vergoeden. Deze medicatie maakt het mogelijk in kleine stapjes te minderen en te stoppen. Zorgverzekeraars weigeren dit, onder meer onder het mom dat ‘afbouwmedicatie niet het meest economisch is’. Een veel duurdere opname in een verslavingskliniek wel?

https://www.nrc.nl/nieuws/2019/08/01/ook-de-zorgverzekeraar-is-verantwoordelijk-voor-oxycodon-epidemie-a3968780

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *