Er is nu een Nederlandse ondertiteling van een Engelse trainingsvideo* over afbouwen van antidepressiva. Stuur ’em naar je dokter! Hij/zij krijgt er geen ‘punten’ voor, maar ook geen punthoofd van herhaaldelijke, onjuiste informatie.

Problemen met afbouwen van bijv. antidepressiva spelen over de hele wereld. Er komt steeds meer aandacht voor; ook van dokters die vinden dat de zorg van voorschrijvers; huisartsen en psychiaters, verder moet gaan dan een eerste recept en vaak vele herhaalrecepten zonder tussentijdse controle en evaluatie.

‘Fire and forget’ kan al heel lang niet meer! Het heeft eigenlijk nooit gekund.

Want antidepressiva voorschrijven is voorzien in een tijdelijke oplossing, alleen voor mensen met een ernstige depressie (15% volgens de laatste inzichten).

Pauline Dinkelberg, voorzitter

*IIPDW. (2022). Antidepressant withdrawal syndrome and its management. International Institute for Psychiatric Drug Withdrawal, 17 May www.youtube.com/watch?v=PSjYH044-2Q

 

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *