Het klinkt een beetje als een noodkreet. Rob Luijten (68) probeert al jaren zijn antidepressiva-medicatie af te bouwen. Zijn huisarts lijkt niet te weten hoe hiermee om te gaan. Na drie pogingen is het Rob nog steeds niet gelukt. “Ik wil graag begeleiding maar die kan ik hier in mijn omgeving niet vinden.” Ruim 1 miljoen Nederlanders slikken antidepressiva en 1 op de 3 gebruikt de medicijnen langdurig.

Een leven met pillen

Door aanhoudende depressieve klachten begint Rob zo’n 20 jaar terug met het slikken van antidepressiva. Het begint met een dosis van 75 milligram maar dat wordt snel opgebouwd en uiteindelijk komt hij uit op 150 milligram venlafaxine. Dit heeft hij de afgelopen 20 jaar geslikt. “Ik ben sowieso geen fan van het slikken van medicatie maar door mijn drukke werkleven vond ik niet het juiste moment om te gaan afbouwen.” Als Rob ook nog eens lichamelijke klachten krijgt is voor hem de maat vol. “Ik kreeg last van bijwerkingen. Ineens was mijn bloeddruk veel te hoog terwijl ik altijd gezond eet en veel sport. In de bijsluiter van de antidepressiva las ik dat deze een verhoogde bloeddruk kunnen veroorzaken. Hiervoor kreeg ik dan weer andere medicijnen. Dat was voor mij wel het kantelpunt. Ik wil echt niet de rest van mijn leven allerlei medicijnen moeten slikken.”

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *